آزمون عملکرد محیطی الیاف ژئوتکنیک یا ژئوممبران

November 11, 2020

آخرین اخبار شرکت آزمون عملکرد محیطی الیاف ژئوتکنیک یا ژئوممبران

ژئوتکستایل (الیاف ژئوتکنیک یا ژئوممبران) ، به ماده ای پیچیده برای مهندسی عمران ساخته شده از بافت الیاف مصنوعی یا فرآیندهای غیر بافته مانند سیمانکاری و سوراخکاری سوزن گرم گفته می شود.

 

امکانات
مواد اولیه اصلی الیاف مصنوعی پلی پروپیلن ، پلی استر ، پلی آمید و غیره هستند.ژئوتکستایل ها با توجه به کاربردهای آنها به انواع فیلتراسیون آب ، نوع نفوذ ناپذیر و نوع حفظ گرما طبقه بندی می شوند.

1. ژئوتکستایل فیلتر کننده آب باعث عبور آب می شود ، اما مانع از بین رفتن خاک دانه ریز با آب می شود.این می تواند به عنوان یک خندق زهکشی کور به جای خطوط لوله استفاده شود.به عنوان یک لایه نفوذ در جاده ها برای جلوگیری از چرخش گل و لای.به عنوان بالشتک روی پایه ضعیف برای بهبود ثبات پایه ؛یا دو ذره خاک را در اندازه های مختلف جدا کنید ، تا مخلوط نشود.
2. سطح ژئوتکستایل با یک پوشش نفوذناپذیر پوشانده شده و به یک نوع ضد آب تبدیل می شود ، که می تواند به عنوان روسازی ضد نشت برای کانال ها و به عنوان یک لایه ضد رطوبت در پایه و اساس خانه استفاده شود.
3. ژئوتکستایل های عایق حرارتی به عنوان موانع عایق بندی پی در مناطق سردسیر استفاده می شوند.


به دلیل کاربردهای مختلف ، مقاومت ژئوتکستایل نیز متفاوت است.معمولاً مقاومت کششی ، مقاومت در برابر پارگی ، مقاومت در ضربات مشتی و کشیدگی نهایی نسبتاً زیاد است.مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت در برابر فرسایش میکروبی دفن شده در خاک نیز خوب است.

 

الزامات شاخص عملکرد

شاخص های اصلی عملکرد محصولات ژئوتکستایل عبارتند از:
(1) فرم محصول: روش ساخت مواد ، عرض ، قطر و وزن هر رول ، و غیره ؛
(2) خصوصیات فیزیکی: عمدتا شامل واحد سطح ، جرم ، اندازه منافذ معادل ، یکنواختی و غیره است.
(3) خواص مکانیکی: عمدتا شامل مقاومت کششی ، کشیدگی در هنگام پارگی ، مقاومت پارگی ، مقاومت نفوذ ، مقاومت در برابر ترکیدگی ، خزش و ضریب اصطکاک با سنگ و خاک و غیره است.
(4) خواص هیدرولیکی: نفوذ پذیری آب عمودی و افقی ؛
(5) دوام و توانایی ضد پیری.

 

ما اتاق آزمایش محیطی را برای آزمایش ژئوتکستایل فراهم می کنیم ، سری اتاق آزمایش پیری ، سری خوردگی اسپری نمک، اتاق آزمایش دما و رطوبت ، اتاقهای آزمایش پیری ازن، و غیره.

                       آخرین اخبار شرکت آزمون عملکرد محیطی الیاف ژئوتکنیک یا ژئوممبران  0