تست IP69K چیست؟ IP69K چه استانداردهایی را رعایت می کند؟

November 9, 2021

آخرین اخبار شرکت تست IP69K چیست؟ IP69K چه استانداردهایی را رعایت می کند؟

سیستم سطح حفاظت IP (محافظت از ورود) توسط IEC (کمیسیون بین‌المللی الکتروتکنیکی) برای طبقه‌بندی لوازم الکتریکی بر اساس ویژگی‌های ضد گرد و غبار و رطوبت آنها تهیه شد.سطح حفاظت IP از دو عدد تشکیل شده است.اولین عدد مشخصه نشان دهنده سطح ضد گرد و غبار و محافظت در برابر نفوذ اجسام خارجی است.به منظور جلوگیری از برق گرفتگی) عدد مشخصه دوم نشان دهنده درجه آب بندی دستگاه در برابر رطوبت و غوطه ور شدن آب است و هر چه این عدد بزرگتر باشد سطح حفاظت بالاتر می رود.

 

اولین عدد مشخصه سطح ضد گرد و غبار


X=0، بدون محافظت

X=1، جلوگیری از نفوذ اجسام بزرگتر از 50 میلی متر، جلوگیری از تماس تصادفی بدن انسان با قطعات داخلی تجهیزات الکتریکی، جلوگیری از نفوذ اجسام بزرگتر از 50 میلی متر قطر

X=2، جلوگیری از نفوذ اجسام بزرگتر از 12 میلی متر و جلوگیری از تماس انگشتان با قسمت های داخلی تجهیزات الکتریکی

X=3 ,جلوگیری از نفوذ اجسام بزرگتر از 2.5 میلیمتر، جلوگیری از نفوذ ابزار، سیم یا اجسام با قطر بزرگتر از 2.5 میلیمتر

X=4، جلوگیری از نفوذ اجسام بزرگتر از 1.0 میلی متر، جلوگیری از نفوذ پشه ها، حشرات یا اجسام با قطر بزرگتر از 1.0 میلی متر

X=5,ضد گرد و غبار نمی تواند به طور کامل از نفوذ گرد و غبار جلوگیری کند، اما مقدار گرد و غبار نفوذی بر عملکرد عادی برق تأثیر نمی گذارد.

X=6، ضد گرد و غبار، به طور کامل از نفوذ گرد و غبار جلوگیری می کند

 

دومین عدد مشخصه سطح ضد آب


0، بدون محافظت

1، برای جلوگیری از نفوذ چکه آب، برای جلوگیری از ریزش عمودی قطرات آب

2، هنگام کج شدن 15 درجه، همچنان از چکیدن آب جلوگیری می کند.هنگامی که تجهیزات الکتریکی 15 درجه کج می شوند، همچنان می توانند از چکه شدن جلوگیری کنند

3- از نفوذ آب پاشیده شده جلوگیری کنید، از آب باران یا آب پاشیده شده به صورت عمود در جهتی که زاویه آن کمتر از 50 درجه است جلوگیری کنید.

4-جلوگیری از نفوذ آب پاشیده و نفوذ آب از همه جهت

5. برای جلوگیری از نفوذ امواج بزرگ آب، برای جلوگیری از نفوذ امواج بزرگ یا پاشش سریع آب از سوراخ های اسپری

6. جلوگیری از نفوذ امواج بزرگ آب و نفوذ تجهیزات الکتریکی به داخل آب برای مدت زمان معین یا تحت فشار آب همچنان می تواند عملکرد طبیعی تجهیزات را تضمین کند.

7، جلوگیری از نفوذ نفوذ آب، تجهیزات الکتریکی در آب غوطه ور به طور نامحدود تحت شرایط فشار آب خاص، هنوز هم می تواند عملکرد عادی تجهیزات را تضمین کند.

8، از اثرات فرورفته جلوگیری کنید

9/9k، می تواند با فشار بالا / جت بخار تمیز شود، و آب فشار بالا (بیش از 80) / بخار آب باید به پوسته محصول در هر جهت بدون اثرات مضر اضافه شود.

بنابراین، IP69K می تواند به طور کامل از نفوذ گرد و غبار جلوگیری کند، می تواند در برابر تمیز کردن آب / بخار با فشار بالا مقاومت کند و تجهیزات هنوز می توانند به طور معمول کار کنند.

 

معنی تست IP69K


در صنایعی مانند فرآوری مواد غذایی، گندزدایی پزشکی یا استفاده در فضای باز از دوربین ها و سایر تجهیزات، ضدعفونی و تمیز کردن در دمای بالا اجتناب ناپذیر است.بخار آب با دمای بالا بر بسیاری از دستگاه های الکترونیکی تأثیر مرگبار دارد.

در میان آنها، تراکم آب می تواند باعث اتصال کوتاه دستگاه شود.دمای بالا باعث پیری سیم و دستگاه می شود.جریان هوای ضربه ای قوی باعث افزایش شکاف روی دستگاه و در نهایت باعث از کار افتادن دستگاه می شود.

این به این معنی است: می تواند به بالاترین استاندارد گرد و غبار برسد (IP6X);می تواند به بالاترین استاندارد ضد آب برسد، حتی در صورت تمیز کردن فشار بالا و بخار(IPX9K).

آخرین اخبار شرکت تست IP69K چیست؟ IP69K چه استانداردهایی را رعایت می کند؟  0 آخرین اخبار شرکت تست IP69K چیست؟ IP69K چه استانداردهایی را رعایت می کند؟  1
IP6X IPX9K

 

روش های امتحان


نمونه آزمایشی را روی پلت فرم مربوطه نصب کنید.چهار انژکتور نصب شده در موقعیت ها و زوایای مختلف (0 درجه، 30 درجه، 60 درجه، 90 درجه) برای تزریق استفاده می شود، هر کدام حداقل 30 ثانیه.

 

محفظه تست اسپری آب فشار بالا LIB IPX9K مطابق با استاندارد تست IEC60529 است.تجهیزات گواهینامه بازرسی کیفیت را دریافت کردند.ما دستگاه تست را ارائه می دهیم، راه حل تست را ارائه می دهیم.در صورت تمایل با ما تماس بگیرید.